.kdo jsem

Jmenuji se Petros Christodoulou, jsem plastický chirurg slovensko-kyperského původu, působící v Praze. Střední školu jsem vystudoval na Kypru a po povinné vojenské službě jsem nastoupil na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Po ukončení studia všeobecného lékařství jsem nastoupil na chirurgické oddělení Nemocnice Strakonice, kde jsem získal chirurgickou praxi. Moje další cesta pokračovala do Fakultní Nemocnice v Olomouci, kde jsem působil od roku 2013 do roku 2017 jako plastický chirurg na Oddělení plastické a estetické chirurgie. Tam jsem pod vedením primáře Bohumila Zálešáka získal širokospektré vědomosti a dovednosti v oboru mikrochirurgie, rekonstrukční a estetické chirurgie. Intenzivně jsem se zabýval mimo jiné chirurgií ruky (replantace, rekonstrukce) a rekonstrukcí složitých defektů trupu, končetin a obličeje. V Olomouci jsem také získal svou atestaci z oboru plastické a rekonstrukční chirurgie. 

V lednu 2018 jsem přestoupil na Kliniku plastické chirurgie Nemocnice na Bulovce v Praze, kde jsem působil jako odborný konzultant. Od června 2019 působím v nemocnici na Bulovce jako primář kliniky plastické chirurgie. Mimo jiné se tam věnuji složitým rekonstrukčním operacím, včetně mikrochirurgických, výuce studentů a mladších lékařů. Jsem odborným asistentem na 1. lékařské fakultě UK v Praze a odborným lektorem pro Institut postgraduálního vzdělávání. 

Současně od roku 2017 působím v soukromém zdravotnictví, na prestižním pracovišti estetické chirurgie – Medicom Clinic v Praze. Zde je mým hlavním zaměřením estetická chirurgie prsou, břicha, genitálu a obličeje.

Několikrát ročně přednáším na odborných kongresech a kurzech v tuzemsku a zahraničí. Jsem odborným lektorem pro Institut postgraduálního vzdělávání a odborným asistentem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Má práce je zároveň i mým koníčkem, proto se neustále vzdělávám, abych byl schopen svým pacientům nabídnout ty nejnovější a nejúčinnější postupy.

Chcete se-li objednat ke mně na konzultaci, kontaktujte prosím call centrum Medicom clinic na tel.č: (+420) 800 254 642